Čokoládové cantuccini

Nyní zdravěji a odlehčeně..sama se divím, že sušenky dopadly tak dobře:-). Z původního italského receptu toho již moc nezbylo (navíc jsou čokoládové).

Čokoládové cantuccini

Ingredience:

  • 3 vejce
  • citronová kůra
  • ovesné vločky - 25g
  • kakaové boby drcené nebo asi hořká čokoláda by šla - cca 7g
  • odměrka čokoládového proteinu (mandlový by byl ještě lepší, ale nemám)
  • mandle celé - 10g
  • mandle plátky 15g
  • minimum prášku do pečiva

Postup:

Vyšleháme celá vejce s proteinem (ten nemusí být, já přidávám) a rozmixujeme s celými loupanými mandlemi (kvůli mandlové chuti jsem přidala i celé mandle) a pak "dovyšleháme" do tuhé konzistence. Mezi šleháním namočíme vedle cca 25g ovesných vloček (používám většinou bezlepkové) do vody, aby vzniklo hutnější těsto. To pak smícháme s rozemletými kakaovými boby (vysokoprocentní čokoláda by taky určitě šla), citronovou kůrou, plátky mandlí a spojíme s rozšlehanými vejci s proteinem a mandlemi. Pak nalijeme do silikonové formy na srnčí hřbet (správně by se měly vytvořit dva válečky na pečící papír - tak třeba příště) a pečeme na 180 stupňů 25 minut. Pak za tepla vyklopíme na talíř, nakrájíme šikmými řezy, dáme na pečící papír a dalších cca 20 min pečeme na cca 140 stupňů. Pak necháme dotvrda dosušit v troubě. Skladujeme ve sklenici na temném místě.

Cantuccini se po italsku podávají s dezertním červeným vínem (namáčejí do něj) nebo se namáčejí do kávy. Asi by Italové nepobrali, že je servíruji s bílým řeckým jogurtem Milko nebo s rajčaty a mozzarellou:-).

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství).

Tortilly s masem

Tortilly s masem

Máte rádi cizokrajnou kuchyň, ale většina je prostě moc kalorická? Udělejte si tortilly sami doma! Nejen že ušetříte

Hořká čokoláda? Rozhodně ano!

Hořká čokoláda? Rozhodně ano!

Naštěstí je prokázáno, že vysokoprocentní hořká čokoláda prospívá zdraví - ale mám na mysli kvalitní čokoládu,