Puding z dýně a avokáda

Na trzích a v obchodech se začínají objevovat dýně, bylo by škoda jejich období nevyužít. Z dýní se dá připravit polévka, dají se péct nebo třeba jenom rozmixovat syrové s avokádem, kakaovými boby a skořicí.

Puding z dýně a avokáda

Puding je hotový během pár minut, vhodný třeba ke snídani, svačinám nebo jako dezert po obědě. Výživové hodnoty: 100g vyloupané dýně, půlka avokáda (50g), 1 velká lžíce raw nepražených kakaových bobů, lžička medu a skořice obsahuje celkem 195kcal, 5g bílkovin, 22g sacharidů, 13g tuků (ale ty zdravé omega 3) a 5g vlákniny.

Ingredience na jednu porci

  • menší dýně Hokaido
  • ½ středně velkého avokáda
  • 1 lžíce raw nepražených kakaových bobů (nebo vysokoprocentní hořká čokoláda)
  • malá lžička skořice
  • med (není nutný)

Postup: vydlabeme dýni, odstraníme semínka, rozmixujeme s trochou vody, půlkou avokáda, přidáme lžíci kakaových bobů, skořici, med, znovu rozmixujeme tyčovým mixerem. Před konzumací necháme chvíli v lednici.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství).

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Nedávno jsem dávala návod na Hiit cardio ve formě běhu. Další tip jak se zničit, spálit tuky, nastartovat metabolismus,

Tortilly jako jednohubky

Tortilly jako jednohubky

Čeká Vás návštěva a vy už nevíte, co byste dali na stůl? Nebo Vás čeká oslava? Vyzkoušejte tyto neodolatelné jednohubky,