Slané fitness krekry k hokejovému fandění!

Sice tyčky a krekry ve večerních hodinách moc nedoporučuji, ale ke sportovním utkáním se prostě hodí.. A včera večer při utkání s Lotyšskem něco takového přesně chybělo. A než sáhnout po brambůrkách nebo přesolených ořechách, nabízí se zdravější varianta.

Slané fitness krekry k hokejovému fandění!

Tyto krekry/tyčky jsou z vloček. Při použití rýžových, pohankových nebo ovesných bezlepkových vloček jsou vhodné i pro hokejové fanoušky s intolerancí na lepek. Navíc obsahují spoustu přínosných ingrediencí jako je konopné a lněné semínko a dostatek bílkovin.

Ingredience:

  • ovesné, rýžové, pohankové nebo jiné vločky – cca 60g (na střední plech)
  • 2 vejce
  • 1 mozarella light (může být i jiný sýr podobné konzistence)
  • provensálské koření + pálivá paprika (kdo chce přiostřit), nově jsem vyzkoušela přidat kurkumu a také dobré
  • 2 lžíce olivového oleje
  • mořská sůl
  • konopné semínko
  • lněné semínko
  • to už je navíc, ale jestli jestli někdo má doma rýžový protein, tak 2 lžíce

Postup: vločky dáme do mísy, přidáme nastrouhanou mozarellu, konopné semínko (eventuelně kurkumu), 2 vejce, olivový olej, mořskou sůl (nebo jinou), provensálské koření. Vše rozmícháme tyčovým mixérem. Dáme na pečící papír, rozprostřeme na plech na cca 0,5cm vysoké těsto, posypeme vydatně lněným semínkem a paprikou (trochu vtlačíme dovnitř nebo zbytečně po dopečení opadá), ještě můžeme trochu přisolit a dáme do předtopené trouby na 180 stupňů na cca 15 - 20 minut péct. Pak ještě tak 10 minut zagrilujeme (sledujeme to, každý má jinou troubu, poznáme podle barvy, kdy plech vyndat). Pak nakrájíme (buď speciálním krájítkem na cukroví nebo nožem) na tyčky o velikosti cca 5 - 7cm.

Podáváme čerstvé, ale jsou dobré i den uleželé mimo lednici. V pondělí večer hrajeme s Kanadou, tak držíme klukům palce!!! Jak to vidíte?

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství).

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Nedávno jsem dávala návod na Hiit cardio ve formě běhu. Další tip jak se zničit, spálit tuky, nastartovat metabolismus,

Tortilly jako jednohubky

Tortilly jako jednohubky

Čeká Vás návštěva a vy už nevíte, co byste dali na stůl? Nebo Vás čeká oslava? Vyzkoušejte tyto neodolatelné jednohubky,