Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství). Nikdy jsem nebyla příliš velkým konzumentem tofu, ale ráda experimentuji a když si s tofu, které je samo o sobě chuťově dost nevýrazné, trochu pohrajeme, může vzniknout celkem zajímavá dobrota.

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Ingredience:

  • bílé tofu (může být v bio kvalitě)
  • 1 celé vějce + 1 bílek
  • mrkev a brokolice (cca 1 velká mrkev a půlka brokolice)
  • koriandr (nebo čerstvá pažitka)
  • chilli papričky
  • sýr cottage


Postup: balení tofu (180g) dáme do mísy (předtím z něj co nejvíce vymačkáme vodu), nastrouháme syrovou mrkev a brokolici, přidáme vejce a bílek, koriandr (nebo pažitku), chilli, minimálně osolíme. Všechno rozmixujeme tyčovým mixerem a naplníme muffinové nebo silikonové formičky (jsou lepší, lépe se po upečení vyklápí) a pečeme 35minut na 180 stupních. Zdobíme půlkou balení sýru cottage, podáváme s listovým salátem. Výše uvedené suroviny postačí na cca 4 středně velké muffiny a obsah hodnot je: 507 kcal, 48g bílkovin, 12g sacharidů, 28g tuků a 7g vlákniny. Do muffinového těsta můžeme ještě nastrouhat mozarellu light (není započítána ve výše uvedených hodnotách).

 

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství).

Tortilly s masem

Tortilly s masem

Máte rádi cizokrajnou kuchyň, ale většina je prostě moc kalorická? Udělejte si tortilly sami doma! Nejen že ušetříte

Hořká čokoláda? Rozhodně ano!

Hořká čokoláda? Rozhodně ano!

Naštěstí je prokázáno, že vysokoprocentní hořká čokoláda prospívá zdraví - ale mám na mysli kvalitní čokoládu,