Zebrované muffiny

Může to být i dort (něco jako mramorovaná bábovka, ale bez mouky a tentokrát i bez mých oblíbených vloček), ale začala jsem opatrněji u muffinů.

Zebrované muffiny

Ingredience (na 6 muffinů do silikonových formiček)

  • 1 balení tvarohu – vanička – 250g
  • 180 – 200g bílého jogurtu
  • 1větší vejce
  • raw nepražené boby nebo velmi hořká nastrouhaná čokoláda – cca 10g
  • vanilkový protein (i banánový nebo straccatella je ok)– odměrka (nebo nahradit vanilkovým pudingem v prášku – cca polovina sáčku)
  • med/stévie na doslazení, kdo potřebuje

Postup: smícháme tvaroh, jogurt a protein (puding) s medem (stévií), vzniklé těsto rozdělíme na 2 díly. Do jednoho vmícháme čokoládu nebo raw nepražené kakaové boby. Silikonové formičky plníme střídavě lžící z jedné části (bílé), lžící z druhé části (čokoládové) a dáme péct do rozehřáté trouby na 180 stupňů na cca 25 – 30minut.

Zebrovat se dá i místo čokolády s domácí – třeba višňovou marmeládou, postup je stejný. Pro ty, kteří si počítají kalorie a makra, tak to vychází následovně: (použila jsem jak tvaroh, tak jogurt Pilos od Lidla), 100% protein, raw nepražené boby - 517 kcal v celém množství, 67g bílkovin, 27g sacharidů, 16g tuků. Muffinů je 6. takže si to vydělte a zařaďte kam se vám to v jídelním plánu aktuálně hodí. Odpolední svačina - 2 kusy - je třeba ideální…

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Tofu muffiny s mrkví, koriandrem a brokolicí

Lehký bezmasý oběd, který je plný bílkovin. Hodí se tedy také k večeři nebo jako odpolední svačina (přiměřené množství).

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Nedávno jsem dávala návod na Hiit cardio ve formě běhu. Další tip jak se zničit, spálit tuky, nastartovat metabolismus,

Tortilly jako jednohubky

Tortilly jako jednohubky

Čeká Vás návštěva a vy už nevíte, co byste dali na stůl? Nebo Vás čeká oslava? Vyzkoušejte tyto neodolatelné jednohubky,