Zebrované muffiny

Může to být i dort (něco jako mramorovaná bábovka, ale bez mouky a tentokrát i bez mých oblíbených vloček), ale začala jsem opatrněji u muffinů.

Zebrované muffiny

Ingredience (na 6 muffinů do silikonových formiček)

  • 1 balení tvarohu – vanička – 250g
  • 180 – 200g bílého jogurtu
  • 1větší vejce
  • raw nepražené boby nebo velmi hořká nastrouhaná čokoláda – cca 10g
  • vanilkový protein (i banánový nebo straccatella je ok)– odměrka (nebo nahradit vanilkovým pudingem v prášku – cca polovina sáčku)
  • med/stévie na doslazení, kdo potřebuje

Postup: smícháme tvaroh, jogurt a protein (puding) s medem (stévií), vzniklé těsto rozdělíme na 2 díly. Do jednoho vmícháme čokoládu nebo raw nepražené kakaové boby. Silikonové formičky plníme střídavě lžící z jedné části (bílé), lžící z druhé části (čokoládové) a dáme péct do rozehřáté trouby na 180 stupňů na cca 25 – 30minut.

Zebrovat se dá i místo čokolády s domácí – třeba višňovou marmeládou, postup je stejný. Pro ty, kteří si počítají kalorie a makra, tak to vychází následovně: (použila jsem jak tvaroh, tak jogurt Pilos od Lidla), 100% protein, raw nepražené boby - 517 kcal v celém množství, 67g bílkovin, 27g sacharidů, 16g tuků. Muffinů je 6. takže si to vydělte a zařaďte kam se vám to v jídelním plánu aktuálně hodí. Odpolední svačina - 2 kusy - je třeba ideální…

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Káva a její účinky

Káva a její účinky

Jaké množství kávy je pro člověka zdravé, při jakém množství se káva stává škodlivým nápojem a kdy je vhodné ji

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Zase jsem si pohrála s ovesnými vločkami a jsou z toho tentokrát osvěžující borůvkové knedlíky se studenou jogurtovo-borůvkovou

Vliv posilování a svalů na naší postavu

Vliv posilování a svalů na naší postavu

K tomu, abychom mohli získat postavu, se kterou budeme spokojeni, musíme v dnešní době bohužel čelit spoustě překážkám