Zebrované muffiny

Může to být i dort (něco jako mramorovaná bábovka, ale bez mouky a tentokrát i bez mých oblíbených vloček), ale začala jsem opatrněji u muffinů.

Zebrované muffiny

Ingredience (na 6 muffinů do silikonových formiček)

  • 1 balení tvarohu – vanička – 250g
  • 180 – 200g bílého jogurtu
  • 1větší vejce
  • raw nepražené boby nebo velmi hořká nastrouhaná čokoláda – cca 10g
  • vanilkový protein (i banánový nebo straccatella je ok)– odměrka (nebo nahradit vanilkovým pudingem v prášku – cca polovina sáčku)
  • med/stévie na doslazení, kdo potřebuje

Postup: smícháme tvaroh, jogurt a protein (puding) s medem (stévií), vzniklé těsto rozdělíme na 2 díly. Do jednoho vmícháme čokoládu nebo raw nepražené kakaové boby. Silikonové formičky plníme střídavě lžící z jedné části (bílé), lžící z druhé části (čokoládové) a dáme péct do rozehřáté trouby na 180 stupňů na cca 25 – 30minut.

Zebrovat se dá i místo čokolády s domácí – třeba višňovou marmeládou, postup je stejný. Pro ty, kteří si počítají kalorie a makra, tak to vychází následovně: (použila jsem jak tvaroh, tak jogurt Pilos od Lidla), 100% protein, raw nepražené boby - 517 kcal v celém množství, 67g bílkovin, 27g sacharidů, 16g tuků. Muffinů je 6. takže si to vydělte a zařaďte kam se vám to v jídelním plánu aktuálně hodí. Odpolední svačina - 2 kusy - je třeba ideální…

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Efektivní spalování tuků na břiše

Efektivní spalování tuků na břiše

Posilování břišního svalstva nám umožní zpevnit a zvětšit objem těchto svalů, ale vytoužené buchty se neobjeví,

Kolik kalorií spálíme na kolečkových bruslích?

Kolik kalorií spálíme na kolečkových bruslích?

Dříve bylo bruslení spíše výsadou dětí, dnes bruslí lidi všeho věku včetně aktivních penzistů. Já bruslím strašně

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Zase jsem si pohrála s ovesnými vločkami a jsou z toho tentokrát osvěžující borůvkové knedlíky se studenou jogurtovo-borůvkovou