Chia semínka pomáhají ke snížení váhy

Jsou právem nazývána zázračnou energetickou superpotravinou a to nejen pro sportovce!

Chia semínka pomáhají ke snížení váhy

Sama jsem na sobě již několikrát vyzkoušela jejich rychlý a efektivní účinek rychlého přísunu energie při delším běhání. Běžně je zařazuji jako část snídaně (přisypu asi 1 – 2 lžičky do ovesných vloček) nebo je nasypu během dne na zeleninový salát,brokolici,květák nebo brambory. Také se dají přidat do jakéhokoliv jogurtu. Rovněž napomáhají redukci váhy. Proč?

Chia semínka váží dobře vodu – dokáží absorbovat až desetinásobek své váhy, čímž vytvoří hustý gel, který navozuje pocit plnosti, zpomaluje trávení cukrů a dobře hydratuje tělo. Dobré je při jejich konzumaci pít dostatek tekutin, nejlépe vody. Chia jsou rovněž plnohodnotnou a komplexní potravinou. Více než třetinu hmotnosti chia semínek tvoří vláknina, takže již 90 gramy chia úplně hravě pokryjete svou doporučenou denní dávku. Chia jsou také nejbohatším rostlinným zdrojem omega 3 mastných kyselin důležitých pro naše srdce a mozek. Dokonce jich obsahují více než losos. Navíc vysoký podíl bílkovin, vitamínů, minerálů a stopových prvků (vápník, mangan, fosfor) ocení nejen sportovci a vegetariáni. A v neposlední řadě chia semínka vynikají také ne zrovna zanedbatelným obsahem antioxidantů, které pomáhají tělu bojovat proti volným radikálům a předčasnému stárnutí. Lidské tělo tráví chia velmi snadno. Semínka se mohou konzumovat celá a není potřeba je předem semlít jako např. lněná semínka.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tapas místo chlebíčků pro sobotní návštěvu

Tapas místo chlebíčků pro sobotní návštěvu

Tapas je malé občerstvení, jednohubky, původ mají ve Španělsku, kde se běžně lákavě nazdobené podávají k nápojům.

Červená řepa vyhlazuje pleť a pomáhá při hubnutí

Červená řepa vyhlazuje pleť a pomáhá při hubnutí

V minulosti mi chuť červené řepy úplně zhnusila školní jídelna. Řepa se podávala v malých skleněných miskách, měla

Brokolicovo-květákové bramboráky s uzeným lososem

Brokolicovo-květákové bramboráky s uzeným lososem

Velmi jednoduché, zdravé, patří to do „dělené stravy“ jestli někdo držíte.. A samé proteiny - na večeři tudíž ideální.