Tip na ranní drink

Citrón s vodou! Citróny jsou citrusové plody, které jsou bohatým zdrojem živin, jako je vápník, draslík, vitamin C, obsahují také stopy železa a vitamínu A. Mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti a neutralizují naše vnitřní prostředí, tzn. že pomáhají u překyselení organismu, které je právě ráno největší.

Tip na ranní drink

Teplá voda s citrónem slouží jako úplně dokonalý nápoj na začátku dne. Pomůže trávení, okamžitě rozběhne metabolismus, má velký význam u redukce hmotnosti, pročistí organismus a krev od odpadních látek z těla, které se za noc nasbíraly. Také zabraňuje problémům se zácpou a průjmem (zajišťuje dobrou funkci střev). A další důvody, proč má právě hned na lačno citrón tak velký význam?

Teplá citronová šťáva po ránu napomáhá odplavování toxinů, pomáhá trávení a podporuje tvorbu žluči, je také výborným zdrojem kyseliny citrónové, draslíku, vápníku, fosforu a hořčíku, pomáhá zabránit růstu a množení patogenních bakterií, které způsobují infekce a nemoci, obsah draslíku v citrónu pomáhá vyživovat mozek a nervové buňky, posiluje a chrání játra, zabraňuje zadržování vody v těle a rovněž napomáhá hubnutí.

A jak citron pít? Nejlépe hned po probuzení vymačkat půlku citronu do převařené teplé (ne horké) a ještě před snídaní vypít.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Fitness flapjack

Fitness flapjack

Také přemýšlíte, co zdravého a vydatného zabalit do baťohu či kabelky na cesty? Vyzkoušejte tyto flapjacky, jsou

Snídaňové muffiny

Snídaňové muffiny

Inspirovala jsem se podobným receptem, něco ubrala, něco přidala a je tady nový recept na zdravé muffiny na snídani

Proteinové fitness muffiny

Proteinové fitness muffiny

Muffiny plné proteinů!