Tip na ranní drink

Citrón s vodou! Citróny jsou citrusové plody, které jsou bohatým zdrojem živin, jako je vápník, draslík, vitamin C, obsahují také stopy železa a vitamínu A. Mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti a neutralizují naše vnitřní prostředí, tzn. že pomáhají u překyselení organismu, které je právě ráno největší.

Tip na ranní drink

Teplá voda s citrónem slouží jako úplně dokonalý nápoj na začátku dne. Pomůže trávení, okamžitě rozběhne metabolismus, má velký význam u redukce hmotnosti, pročistí organismus a krev od odpadních látek z těla, které se za noc nasbíraly. Také zabraňuje problémům se zácpou a průjmem (zajišťuje dobrou funkci střev). A další důvody, proč má právě hned na lačno citrón tak velký význam?

Teplá citronová šťáva po ránu napomáhá odplavování toxinů, pomáhá trávení a podporuje tvorbu žluči, je také výborným zdrojem kyseliny citrónové, draslíku, vápníku, fosforu a hořčíku, pomáhá zabránit růstu a množení patogenních bakterií, které způsobují infekce a nemoci, obsah draslíku v citrónu pomáhá vyživovat mozek a nervové buňky, posiluje a chrání játra, zabraňuje zadržování vody v těle a rovněž napomáhá hubnutí.

A jak citron pít? Nejlépe hned po probuzení vymačkat půlku citronu do převařené teplé (ne horké) a ještě před snídaní vypít.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tapas místo chlebíčků pro sobotní návštěvu

Tapas místo chlebíčků pro sobotní návštěvu

Tapas je malé občerstvení, jednohubky, původ mají ve Španělsku, kde se běžně lákavě nazdobené podávají k nápojům.

Červená řepa vyhlazuje pleť a pomáhá při hubnutí

Červená řepa vyhlazuje pleť a pomáhá při hubnutí

V minulosti mi chuť červené řepy úplně zhnusila školní jídelna. Řepa se podávala v malých skleněných miskách, měla

Brokolicovo-květákové bramboráky s uzeným lososem

Brokolicovo-květákové bramboráky s uzeným lososem

Velmi jednoduché, zdravé, patří to do „dělené stravy“ jestli někdo držíte.. A samé proteiny - na večeři tudíž ideální.