Zdravá psí miska

Zvažovala jsem, jestli tento příspěvek napsat, ale vlastně proč ne? Nedávno se mě kamarádka ptala, jestli podle plnohodnotné zdravé výživy, kterou propaguji, krmím i svého psa.. A já jsem si uvědomila, že mu skutečně přirozeně a intuitivně dávám pestrou stravu.

Zdravá psí miska

Rozhodně si nevystačím s granulemi. Kyselost žaludku psa je mnohonásobně vyšší než u člověka (kvůli trávení škodlivých bakterií). Je tak přizpůsobený rychlému trávení syrového masa, proto by určitě v jídelníčku žádného psa nemělo občas chybět.

Dnešní granule jsou sice rychlá a pohodlná psí strava, ale ne všechny pokrývají potřebné živiny pro psa. A co do psího jídelníčku patří rozhodně - je syrová zelenina, která čistí střeva a dodává vitamíny v přirozené podobě. Občas přidávám syrový žloutek kvůli vitamínu C a minerálům, také se po něm hezky leskne srst.Po pestrém jídelníčku je pejsek vitální, živý, rád běhá, má v pořádku zuby a nebývá nemocný. V menu na fotce je kousek syrového hovězího,nastrouhaná mrkev, červená řepa, kedlubna, granule Royal Canin pro čivavy nad 8 měsíců a vápníkový sladký dezert.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Puding z dýně a avokáda

Puding z dýně a avokáda

Na trzích a v obchodech se začínají objevovat dýně, bylo by škoda jejich období nevyužít. Z dýní se dá připravit

Muffiny z goji

Muffiny z goji

Kustovnice čínská (goji) paří k superpotravinám. Výrazně posiluje imunitu a obranyschopnost organismu. Harmonizuje

Nedělní zeleninové krabičkování

Nedělní zeleninové krabičkování

Většinou jím zeleninu jako součást oběda i večeře, ale nemám čas si ji denně krájet, vařit a připravovat. Ale zrovna