Zdravá psí miska

Zvažovala jsem, jestli tento příspěvek napsat, ale vlastně proč ne? Nedávno se mě kamarádka ptala, jestli podle plnohodnotné zdravé výživy, kterou propaguji, krmím i svého psa.. A já jsem si uvědomila, že mu skutečně přirozeně a intuitivně dávám pestrou stravu.

Zdravá psí miska

Rozhodně si nevystačím s granulemi. Kyselost žaludku psa je mnohonásobně vyšší než u člověka (kvůli trávení škodlivých bakterií). Je tak přizpůsobený rychlému trávení syrového masa, proto by určitě v jídelníčku žádného psa nemělo občas chybět.

Dnešní granule jsou sice rychlá a pohodlná psí strava, ale ne všechny pokrývají potřebné živiny pro psa. A co do psího jídelníčku patří rozhodně - je syrová zelenina, která čistí střeva a dodává vitamíny v přirozené podobě. Občas přidávám syrový žloutek kvůli vitamínu C a minerálům, také se po něm hezky leskne srst.Po pestrém jídelníčku je pejsek vitální, živý, rád běhá, má v pořádku zuby a nebývá nemocný. V menu na fotce je kousek syrového hovězího,nastrouhaná mrkev, červená řepa, kedlubna, granule Royal Canin pro čivavy nad 8 měsíců a vápníkový sladký dezert.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Fitness cheesecake

Fitness cheesecake

Chcete svoji návštěvu pohostit nějakým dezertem a zároveň je ochránit před zbytečným množství nezdravého cukru?

Zdravá fitness zmrzlina

Zdravá fitness zmrzlina

Když je chuť na něco sladkého a nechceme, aby to bylo nezdravé. Navíc malý experiment s jogurtem z kozího mléka

Fitness flapjack

Fitness flapjack

Také přemýšlíte, co zdravého a vydatného zabalit do baťohu či kabelky na cesty? Vyzkoušejte tyto flapjacky, jsou