Zdravý puding z avokáda a banánu nejenom pro děti

Velmi jednoduchý recept na přípravu.

Zdravý puding z avokáda a banánu nejenom pro děti

Je potřeba mít avokádo a banán (počet kusů podle počtu osob, které chceme nakrmit, ale poměr je 1:1), tyčový mixer a třeba agáve nebo med na doslazení, ale to není úplně potřeba. Dětem ale chutná spíše přislazené nebo s trochou přidaného kakaa nebo čokolády,nejlépe z čerstvých nepražených bobů. Při redukci váhy doslazovat nedoporučuji. Avokádo a banán rozmixujeme, případně dosladíme a necháme tak půl hodiny v lednici, aby se obě chutě propojily. Můžeme pak ozdobit třeba nasekanými oříšky nebo sezóním ovocem.

Avokádo obsahuje spoustu vlákniny a zdravých tuků, má hodně draslíku, vitamínu E, B a kyseliny listové, je bez cholesterolu. A protože se jedná o ovoce, nikoliv zeleninu, jak se někdo může domnívat, výborně se s banánem doplňuje. Banán zase pozitivně ovlivňuje činnost mozku, léčí a uklidňuje nemocný žaludek a působí jako přirozené antacidum (látka proti kyselosti). Velmi prospěšné jsou obsažené vitamíny skupiny B, A a minerální látky hořčík, vápník, fosfor a vysoký obsah draslíku.

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Jídelníček

Jídelníček

Reaguji na dotazy ve zprávách jak správně sestavit jídelníček nebo co vlastně jím já.

Lehký jarní salát se špenátem a píniovými oříšky

Lehký jarní salát se špenátem a píniovými oříšky

Velice jednoduchý, rychlý, zdravý a dobrý salát plný vitamínů k obědu nebo k večeři.

Datle - ideální svačinka nebo afrodisiakum

Datle - ideální svačinka nebo afrodisiakum

Datle plněné vlašskými ořechy (mandlemi). Výborně se hodí k dopolední svačině nebo jako energetický doping před