Hiit cardio č. 2 (kolo)

Nedávno jsem dávala návod na Hiit cardio ve formě běhu. Další tip jak se zničit, spálit tuky, nastartovat metabolismus, posílit fyzickou kondici je cyklo hiit na spiningovém trenažeru nebo kole, které je k dispozici.

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Úplně stačí pro začátek závěrečných 10 minut po tréningu v posilovně nebo jen tak samostatně 15 – 20 minut ve dnech, kdy se nic jiného necvičí. Na hiitech (high intensity interval training) je super to, že netrvají moc dlouho – 15 minut úplně postačí. Takže jak na to?

Podstata hiitu na stacionárním (nebo jestli je na to příhodný terén, tak i venku) kole tkví v následujícím střídání intervalů: 8-10 sekund šlapeme maximální možnou rychlostí na lehký (individuálně přijatelný) převod, pak 30 sekund šlapeme ve volném tempu - relaxujeme. Intervaly střídáme po dobu 10 (začátečníci) – 20 minut (velmi zkušení). Já jsem zatím na 14 minutách a mám fakt dost.

 

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Čokoládovo - višňový fitness dort

Čokoládovo - višňový fitness dort

Hodí se třeba k narozeninám pro někoho, kdo není úplně navyklý na přeslazené a tučné chutě dortů (no – mým rodičům

Slané fitness krekry k hokejovému fandění!

Slané fitness krekry k hokejovému fandění!

Sice tyčky a krekry ve večerních hodinách moc nedoporučuji, ale ke sportovním utkáním se prostě hodí.. A včera

Banánové cookies

Banánové cookies

Také máte rádi něco zakousnout ke kávě, ale kupované sušenky jsou prostě plné prázdných sacharidů? Vyzkoušejte