Hiit cardio č. 2 (kolo)

Nedávno jsem dávala návod na Hiit cardio ve formě běhu. Další tip jak se zničit, spálit tuky, nastartovat metabolismus, posílit fyzickou kondici je cyklo hiit na spiningovém trenažeru nebo kole, které je k dispozici.

Hiit cardio č. 2 (kolo)

Úplně stačí pro začátek závěrečných 10 minut po tréningu v posilovně nebo jen tak samostatně 15 – 20 minut ve dnech, kdy se nic jiného necvičí. Na hiitech (high intensity interval training) je super to, že netrvají moc dlouho – 15 minut úplně postačí. Takže jak na to?

Podstata hiitu na stacionárním (nebo jestli je na to příhodný terén, tak i venku) kole tkví v následujícím střídání intervalů: 8-10 sekund šlapeme maximální možnou rychlostí na lehký (individuálně přijatelný) převod, pak 30 sekund šlapeme ve volném tempu - relaxujeme. Intervaly střídáme po dobu 10 (začátečníci) – 20 minut (velmi zkušení). Já jsem zatím na 14 minutách a mám fakt dost.

 

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Bosu – posílení středu těla a úleva od bolesti zad

Bosu – posílení středu těla a úleva od bolesti zad

Proč jsou bosu a další balanční pomůcky v dnešní době čím dál populárnější? Oblíbila jsem si je, protože se jedná

Datle - ideální svačinka nebo afrodisiakum

Datle - ideální svačinka nebo afrodisiakum

Datle plněné vlašskými ořechy (mandlemi). Výborně se hodí k dopolední svačině nebo jako energetický doping před

Jahodový koláč s mátou a citronem

Jahodový koláč s mátou a citronem

Letní jahodový koláč – osvěžující snídaně, svačina nebo dezert po obědě.