Hiit cardio – efektivní způsob, jak spalovat tuky

Pojďme si vysvětlit, co to vlastně hiit cardio je, co je cílem tréninku, jaký užitek pro naše tělo může mít, kde ho lze využít a co k tomu budeme potřebovat?

Hiit cardio – efektivní způsob, jak spalovat tuky

Na nějakou dobu jsem zapomněla a vynechala sice časově kratší, ale poněkud více fyzicky náročnější hiit cardio a volně jsem si běhala v rytmu tepové frekvence „na spalování tuků“. Neříkám, že je to špatně, ale když už jsem takto běhala dlouho, tělo si zvyklo a přestalo reagovat, takže vynaložené úsilí a čas nepřinášelo potřebný efekt.

Co to vlastně hiit cardio je? 

Jde o střídání velmi intenzivní fáze, kde setrváváme ve své maximální fyzické hranici po dobu 20 – 45 sekund a fáze mírnější – relaxační, která trvá asi 3 x déle než fáze první. 

Co je cílem takového tréninku?

Velká podpora při budování svalové hmoty a spalování nadbytečných tuků v těle.

Jak hiit může našemu tělu prospívat?

Hiit zlepšuje bazální metabolismus, snižuje hladinu tuků, cukrů a inzulinu v krvi a celkově posiluje fyzickou kondici a výdrž.

Využívat se dá cokoliv – běžecký pás, cross-trenažér, švihadlo, kolo nebo jen skákání na místě.

Na základě zkušeností nabytých za dobu své praxe v oblasti zdraví a sportu i pozorováním pokroků u svých klientek mohu potvrdit, že praktikování tohoto druhu cvičení dvakrát týdně je ideální a dostačující. Nespornou výhodou je, že hiit lze provádět v podstatě kdekoliv. 

 

Kateřina Adámková

Jsem výživová poradkyně a osobní trenérka. Zabývám se komplexním poradenstvím v oblasti výživy, sportu a zdravého životního stylu. Neustále sleduji aktuální dění v těchto oblastech, pravidelně si rozšiřuji vzdělání, zajímají mě nové trendy. 

Když se nevěnuji fitness, tak kromě jiného ráda maluji.

 

Osobní trenérka

Výživová poradkyně

Tortilly s masem

Tortilly s masem

Máte rádi cizokrajnou kuchyň, ale většina je prostě moc kalorická? Udělejte si tortilly sami doma! Nejen že ušetříte

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Fitness borůvkové knedlíky s borůvkovo-jogurtovou omáčkou

Zase jsem si pohrála s ovesnými vločkami a jsou z toho tentokrát osvěžující borůvkové knedlíky se studenou jogurtovo-borůvkovou

Baňkování a fitness

Baňkování a fitness

Baňkování je velmi stará metoda jak účinně a rychle odstranit bolesti svalů a kloubů.